Haber

Atatürk’ün ölüm yıl dönümü Tekirdağ ilçelerinde törenlerle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde Tekirdağ’ın ilçelerinde düzenlenen törenlerle anıldı.

Şarköy ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenlerin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Halk Eğitim Merkezi’nde devam eden törende şiirler okundu ve öğrencilerin hazırladığı “Atatürk’e Veda” adlı drama gösterisi sahnelendi.

Çorlu ilçesi Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saat 09.05’te çalan sirenlerle saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Enis Sülün Konferans Salonu’nda devam eden programda, okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilerin hazırladığı Atatürk’ün hayatını anlatan oratoryo sunuldu.

Hayrabolu ilçesinde belediye önünde düzenlenen törende Kaymakam Eyüp Fırat, Garnizon Komutanı Albay Tufan Yaman ve Belediye Başkanı Osman İnan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saat 09.05’te sirenlerin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu