Haber

Bolu’da fahiş kira artışı ekipler tarafından kontrol altına alındı

Türkiye’de en önemli gündem maddelerinden biri de fahiş kira zamları.

Bolu’ya gelen depremzedelerin birçoğu birçok kamu kurumuna ve belirlenen alanlara yerleştirilirken, bir kısmı da kendi imkânlarıyla kalacak yer buluyor.

Bolu’ya yerleşmek isteyen vatandaşlar, emlak ofisleri ve internet platformlarındaki kiralık konut ilanlarına göz atıyor.

denetim başladı

Depremzedelerin fahiş kiralarla karşılaşmaması için Bolu Valiliği koordinasyonunda Ticaret İl Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından denetim başlatıldı.

Eski ve yeni fiyatların karşılaştırılması

Ekipler, emlak ofislerinde daha önce kiralanan dairelerin kira bedellerini yeni kiralık ilanlardaki kira bedelleriyle karşılaştırır.

Hem kira sözleşmelerinde hem de komisyon faturalarında yapılan fiyat karşılaştırmalarında kiralarını aşırı artırdığı tespit edilen emlak ofisi ve konut sahipleri hakkında idari işlem başlatılıyor.

“Fiyatları yükseltmek isteyenlerle işimizi durdurduk”

Emlakçı Emrah Şener yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Talepler çok fazlaydı. Talep nedeniyle fiyatlar yükseldi. Öğrenciler gitti, dairelerimiz boş. Ev sahipleri yeni daireler için kiralama fiyatlarını yakalamaya çalışıyor. Bu durumda fiyatı yükseltmek isteyenlerle işimizi durdurduk. Eski fiyattan çalışmaya devam etmek istediğimizi söyledik.

haber-boyabat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu