Haber

Fikirhane İzmit Projesi’ne büyük ilgi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Fikirhane İzmit projesiyle bu şehrin gençlerinin fikirlerini almaya hazırlanıyor. Başta gençler olmak üzere kentte yaşayan tüm vatandaşların sürdürülebilir bir kent için söz sahibi olabileceği proje kapsamında düzenleme kurulu başvuruları 10 Temmuz’da başladı. Düzenleme kuruluna 104 kişi başvurdu.

LANSMAN YAPILACAK

Fikirhane İzmit projesi kapsamında Düzenleme Kurulu’na seçilen 15 gençle gündeme gelen İzmit Kent Konseyi Gençlik Meclisi Lideri Ezgi Çalışkan ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, böyle bir projeyi gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. gençlerle birlikte keyifli bir proje. Toplantıda proje süresince yapılması gerekenler ve daha fazla kişiye ulaşmak için yapılacak çalışmalar gençlerin fikirleriyle birlikte şekillendi. Fikirhane İzmit Organizasyon Komitesi Lideri Ebrar Keskin, organizasyon komitesinin tamamladığı çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. Ayrıca Fikirhane İzmit projesinin lansman programının da kısa süre içinde yapılması kararlaştırıldı.

104 KİŞİYE TEBRİK EDERİZ

Fikirhane İzmit projesinde yer alarak şehrin bugünü ve geleceğinde yer almak isteyen 104 kişi düzenleme kuruluna başvurdu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kentte birlikte çalışarak daha yaşanır bir İzmit için ‘Ben de varım’ deme cüretinde bulunan, toplumun fikir ve niyetlerini alarak kentin geleceğini inşa eden 104 kişiyi tebrik etti. şehrin çeşitli meseleleri hakkında görüşerek, bir an önce onlarla birlikte merkeze gelmek istediklerini söyledi.

haberkucukcekmece.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu