Haber

Güle güle Erdoğan pankartı nedeniyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten soruşturma açılan Emir Sarı: “‘Hoşçakal’ demek de hakarettir…

KARİM UĞUR

İzmir’in Menemen ilçesinde bir üst geçide “Güle güle Erdoğan” yazılı pankart astığı için hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan soruşturma açılan CHP Menemen Gençlik Kolları Başkanı Emir Sarı, ‘Hoşça kal’ demek istedik. Güle güle demek de hakaret sayılıyor, bunu öğrendik” dedi.

CHP Menemen Gençlik Kolları, 1 Mart akşamı Kasımpaşa Üst Geçidi’ne “Güle güle Erdoğan” yazılı pankart astı. CHP Menemen Gençlik Kolları Başkanı Buyruk Sarı hakkında, asılan pankart nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

“‘GELECEK’ DEMEK DENETİM OLARAK GÖRÜLÜYOR, BUNU ÖĞRENDİK”

ANKA Haber Ajansı’na olayla ilgili açıklama yapan Buyruk Sarı, şunları söyledi:

“23 yaşında 2000 doğumlu genç bir kardeşim. Menemen’de ana muhalefet partisi genel başkanıyım. Konuşmaya çağrıldım. Konuştuğum zaman hiç beklemediğim bir sonuçla karşılaştım.” ben de cumhurbaşkanına hakaret edeceğime söz verdim burada güle güle erdoğan kelimesinin neresinde hakaret var diye soruyoruz merak ediyoruz sorguluyoruz her türlü cumhurbaşkanına hakaret eden bir durum zaten yapamayacaklar bizi zulümle, zulümle yıldırmayın, mücadeleye devam edeceğiz.”

“BU GÜÇ 14 MAYIS’TA DEVAM EDECEK”

CHP’li gençler olarak hakkın, hukukun ve adaletin hakim olduğu Türkiye’nin yeniden inşası için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Herhangi bir hukuksuzluk ve haksızlık yapmadık, yapmıyoruz da. İfade özgürlüğümüzü kullanıyoruz. İfade özgürlüğümüze herhangi bir saldırıyı kabul etmiyoruz. Cumhurbaşkanı’nın hakaretleri hakaret sayılmıyor ama bizim ‘Güle güle Erdoğan’ dememiz hakaret olarak algılanıyor. Merak ediyoruz, bu soruyu soruyoruz, sorguluyoruz. En yakın seçimde, 14 Mayıs’ta bu hükümet gidecek. CHP olarak Millet İttifakı olarak Çankaya Köşkü’ne başkanımızı yerleştireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu