Haber

AK Partili Gebze Belediyesi’nde kalkınma gerilimi: Belediye Başkanı yuhalandı

AK Parti Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi’nde düzenlediği halk meclisi toplantısında arbede çıktı. Sivil polisin bir kişiyi dövmesi üzerine çıkan kavgaya mahalle sakinleri, Başkan Büyükgöz’e ıslık çalarak ve yuhalayarak tepki göstererek salonu terk etti.

T24’ün haberine göre Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, dün akşam Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallesi Halk Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Gebze Ahmet Penbegüllü Kültür Merkezi’nde çok sayıda sivil polisin hazır bulunduğu toplantıya halkın ilgisi yoğun oldu. Mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıda, Başkan Büyükgöz’ün proje ve hizmetlerle ilgili uzun sunumu, “Bölge sakinlerinin en önemli sorunu olan tapu ve imar meselesine değinmediği” gerekçesiyle tepkilere neden oldu. “

‘DİNLEMEK İSTEMEYEN ÇIKABİLİR’

Mahalle halkının bir an önce Önder Büyükgöz’den imar ve tapu konusunda bilgi istemesi üzerine ortam gerginleşti. Tepki üzerine Büyükgöz’ün, “Ben buraya tapu ve imar bilgisi vermeye gelmedim. Dinlemek istemeyenler gidebilir” demesi üzerine mahalle halkı Önder Büyükgöz’ü yuhalayarak ıslıklarla tepki göstererek salonu terk etti.

Bu sırada bir mahalle sakininin Önder Büyükgöz’ün konuştuğu kürsüye yaklaşarak sesini duyurmaya çalışmasıyla gerginlik daha da arttı. Sivil kıyafetli polisin müdahale ettiği kişiye vurması üzerine kavga çıktı. Kavga güçlükle ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

haberespiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu