Haber

Son seçim anketi hangisi? Son seçim anketleri nedir? İşte ORC Araştırma son seçim anketi sonuçları!

Son seçim anketi hangisi? Türkiye gerçek seçimlere giderken araştırma şirketleri sandıkları hızlandırdı. ORC Araştırma son araştırmasını İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da gerçekleştirdi. “Bu Pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” Ankete AK Parti ve MHP’de kan kaybı, CHP ve DÜZGÜN Parti’de yükseliş damgasını vurdu. Peki, son seçim anketi hangisi? Son seçim anketleri nedir? İşte ORC Araştırma son seçim anketi sonuçları!

SON SEÇİM ANKETİ HANGİSİDİR?

İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da yapılan ankette “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye sorulduğunda AK Parti ve Mhp’de düşüş, CHP ve İYİ Parti’de yükseliş dikkat çekti. İstanbul’da yapılan ankette yüzde 35,9 ile AK Parti birinci, yüzde 29,8 ile CHP ikinci, yüzde 12,3 ile İYİ Parti üçüncü, yüzde 11,9 ile Yeşil Sol Parti dördüncü ve yüzde 4,8 ile MHP beşinci oldu. AK Parti 2018 seçimlerine göre İstanbul’da yüzde 6.8, MHP yüzde 3.5 oy aldı. CHP yüzde 3,4, ÂLÂ Partisi ise yüzde 4,3 oy artırdı.

CUMHURİYET İttifakı BURSA’DA KAN KAYBETTİ

Bursa’da yapılan ankette AK Parti yüzde 40,1 ile zirve yaptı. Oyların yüzde 26,7’sini alan CHP ikinci, yüzde 16,2’si ile YETER Partisi üçüncü, yüzde 6,1’i ile MHP, yüzde 4,9’u ile Yeşil Sol Parti ve beşinci. AK Parti 2018 seçimlerine göre Bursa yüzde 6,1, MHP yüzde 4,6 düşüş, CHP yüzde 4 ve ÂLÂ Parti yüzde 3,8 arttı.

kiraz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu